Różne sygnały bezpieczeństwa cz. II

Myśląc o „sygnale świetlnym” można mieć na względzie wyłącznie sygnał emitowany przez urządzenie wykonane z przezroczystych lub półprzezroczystych materiałów. Są one zazwyczaj podświetlonych od wewnątrz lub z tyłu, tak aby dawało to efekt świecącej powierzchni. Takimi przedmiotami można zarządzać przez włączanie i wyłączanie ich w zależności od zapotrzebowania. A jeśli chodzi o określone znaczenie to może ono być ogólnie przyjęte, na przykład przez zastosowanie alfabetu morsa, albo kiedy zostanie stworzony wewnętrzny system sygnałów, które oznaczają określone zachowania lub ich zaniechanie.

Takie sygnały wówczas muszą być znane całej kadrze pracowników, aby wiedzieli oni, jak powinni się w danej sytuacji zachować.
Innym rodzajem sygnału, może być „sygnał dźwiękowy” a przez takie określenie rozumie się sygnał akustyczny inaczej mówiąc dźwiękowy, który jest emitowany przez urządzenie przeznaczone do tego celu. To może być dźwięk bezpieczeństwa zamykania drzwi od maszyny, albo dźwięk cofania pojazdów, które poruszają się po magazynie.

Related Posts

  • 68
    Różne sygnały bezpieczeństwaKiedy jest mowa o "sygnałach bezpieczeństwa" oznaczać to może różne sygnały, między innymi sygnały świetlne i dźwiękowe. Albo komunikaty słowne lub sygnały ręczne, przekazujące istotne informacje. Te mogą być dość ważne dla zachowania bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników. Na przykład biorąc pod uwagę ruch maszyn w dużym parku maszynowym, kiedy…
    Tags: sygnały, bezpieczeństwa, pracowników, różne, zostanie, celu, zachowania, przykład, to, świetlna